Radio vadāmo modeļu forums

It is currently 17 Dec 2018, 14:08

All times are UTC + 2 hours [ DST ]

Post new topic Reply to topic  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

Pirmā lidmašīna: nopirkt gatavu vai pašam taisīt?
nopirkt gatavu - vieglāk un izdevīgāk 54%  54%  [ 22 ]
pašam taisīt - vairāk sajēgas radīsies par lietām 44%  44%  [ 18 ]
palūgt kādam "pro", lai uztaisa - mistiskais vidusceļš 2%  2%  [ 1 ]
Total votes : 41
Author Message
PostPosted: 08 Jun 2011, 12:10 
Iesācējs

esmu kādu laiku atpakaļ interesējos par šo, kaut ko biju atrādis internetā un kaut ko pircis. Saliku visu vienā mapē, ņemiet kam vajag:
http://dl.dropbox.com/u/3862974/Foam.zip
Pēc vieniem no plāniem esmu pat izgatavojis lidmasinu, bet ta ari neesmu vel paspeji palidot

Profile  

PostPosted: 08 Jun 2011, 13:17 
Profesors

samēra daudz ir atrodams itāļu lapā profili2, krievijas forumu lapās un rcgroups, un sekojot līdzi forumiem tomēr skaidrāk rodas priekšstats par būvēšanas secību.
Pašam man arī jau sakrājušies, bet slinkuma mākts nevaru visu sakopot :lol:

Profile  

PostPosted: 11 Jun 2011, 20:53 
Profesors

Mārtiņ, parādi kādu bildi ar savu sport trainer :)

Profile  

PostPosted: 16 Jun 2011, 22:53 
Profesors

Video no mana pirmā lidojuma ar šo lidmašīnu:
http://www.youtube.com/watch?v=kIG3o11CzQM

Es arī uzbliezu par pāris vakariem sport trainer. Liku saliekamo propi, lai var droši bez šasijas lidot un propis vesels.

Mēģināju arī izliekumu spārnam veikt, sanāca daļēji. Šī tiešām ir lēti taisāma lidmašīna.
Specifikācija:
Prop 8x6, http://www.ehobby.lv/index.php?pid=2&ti ... ng=lv&hid=
Motors: Robbe Roxxy 28/30-12, kaut kur ap 50 gramiem
Bača 3S 1000 mah
4x8g robbe servo.

Secinājumi. Šovakar izlidoju pie LMT ēkas, lido tas aparāts diezgan labi, pārāk stabils nebija, bet es baču liku augstu lai tieši stabilitāte būtu mazāka. Vel kārtīgi jānostiprina spārns tad varēs taisīt visus rollus un cilpas.

Attachments:
16062011169.jpg
16062011169.jpg [ 281.92 KiB | Viewed 4890 times ]
16062011167.jpg
16062011167.jpg [ 220.71 KiB | Viewed 4890 times ]

Profile  

PostPosted: 17 Jun 2011, 09:06 
Iesācējs

Cik vakar skatijos no LMT pljavas otras puses, lido tev viņa tīri ok.

No sākuma domāju ka man pēc viena tervetnieka gļuki sākās, lidoju ar savējo šhvammi un skatos vel viens spārnu siluets pēkšņi parādās gaisā :lol:

Profile  

PostPosted: 17 Jun 2011, 10:44 
Profesors

Šovakar ja būs labs laiks atkal tur lidošu, jo tā pļava ir 20 metru attālumā no mana dzīvokļa:)

Priekš pirmā lidojuma bija ok, bet ir ko slīpēt lai lidotu jēdzīgi. Ieteikums, es liku korpusā 4 mm karbona četrkantīgo stienīti, daudz stingrāks korpuss uzreiz un labi iet iekša 6 mm depronā.

Profile  

PostPosted: 17 Jun 2011, 10:48 
Iesācējs

Bistama vieta tu dzivo:), pirms meneša es gandriz viena no Jaunas teikas dzivokļiem gandriz iešķelu savu Katana mini, deļ nepareiza CG :).

+ LMT apsargi jau mani pazīst, vairs nenāk klat ar jautajumiem vai maki to verķi vadīt, vai LMT antenās neieskriesi :)

Profile  

PostPosted: 17 Jun 2011, 11:18 
Profesors

riktigais wrote:
Bistama vieta tu dzivo:), pirms meneša es gandriz viena no Jaunas teikas dzivokļiem gandriz iešķelu savu Katana mini, deļ nepareiza CG :).

+ LMT apsargi jau mani pazīst, vairs nenāk klat ar jautajumiem vai maki to verķi vadīt, vai LMT antenās neieskriesi :)

Ha, ha man logi no otras puses, tā kā tu vari ieskriet tikai manu kaimiņu logos, bet vieta laba lidošanai, vakar tikai pirmo reizi izmēģināju.

Profile  

PostPosted: 17 Jun 2011, 11:22 
Iesācējs

Tad jau būs jeiet pie tevis bačas ladēt:)

Vieta laba, bet līdz 1m wingspan - ar lielākam pagrūti manevrēt par maz vietas.

Profile  

PostPosted: 20 Jun 2011, 10:07 
Profesors

Vakar lidoju ļoti lielā vējā ar šo verķi, palidot var, bet nu cīniņš baigais, visu laiku mētā pa gaisu...
Nekad līdz šim nebiju lidojis ar saliekamo propi un varu teikt tikai to labāko, tas ir super propis - padārgs bet toties kad ir ar purnu kraši nekad motors neizlūzt no ierindas. Tā arī neesmu nevien reizi to lidmašīnu vel līmējis:)

Par rolliem, laikam man propis pa mazu vai virsmas stipri pa mazu (oriģinālais izmērs) jo rollu nekādi nevaru ar to uztaisīt.

Protams šai uztaisītajai salīdzinot ar rūpnieciski ražoto Silhouette 3D GP ARF (tā man bija iepriekš) vispār nav nekādu akrobātisko iespēju, bet tās tomēr dažādas klases laikam:)

P.S Lidoju ar 3s 1000 mah, ir arī 3s 2200 bet man bail jo liekas ka tā baigi smagā salīdzinto ar 1000 mah...

Profile  

PostPosted: 24 Aug 2011, 21:03 
Iesācējs

Ceru ka pec sivakra crash skade nebija liela, nepaspeju pieeiet aprunaties ;)

P.s. sorry par kvalitati, fons triceja :)

Attachments:
DSC_0187.jpg
DSC_0187.jpg [ 2.24 MiB | Viewed 4655 times ]
DSC_0185.jpg
DSC_0185.jpg [ 1.8 MiB | Viewed 4655 times ]

PostPosted: 02 Jul 2012, 23:52 
Meistars

SportTrainer V8

Attiecībā uz šo lidmašīnu es nepadodos. Nenormāli vienkārši uzbūvējama, elementāri labojama, izcili viegli vadāma, ļoti piedodoša, spēj lidot kā ļoti lēnu tā arī vidēji ātru (<60km/h). Treineris, planieris un pieticīgas akrobātikas spējīga lidmašīna vienā korpusā.

Image
Šajā izpildījumā 1m spāru vēziena, 80cm garumā, 544 grami lidošanas svars ar 2200mAh 3S bateriju.

Image
Komplektā Turnigy 9X smagi modificēta pults, nu jau arī ar noņemamu/maināmu antenu.

Image
Šķiet, šī ir arī pirmā lidmašīna, ko pat pacentos nokrāsot... kaut kā. Bik patizli sanāca, bet galvenais, ka nu labāk gaisā var redzēt.

Image
Piedziņa tā pati vecā, kas visām iepriekšējām versijām. Mainījies tikai propelleris: 8x6 folding-propsis.

Image
Izturībai visās malās Depo pirktās līstītes, barbikjū kociņi un kaprona šņorītes. Un ar visu to lidmašīnas "sausais atlikums" bez baterijas ir nedaudz virs 400 gramiem. Tieši tik daudz, lai varētu mierīgi lidot arī 8 m/s vējā!

Image
Šoreiz pacentos visu nostrādāt pa smuko - ar visām nelona eņģītēm, novienojamiem posh-rod galiem u.c. sīkumiem. Ir tā vērts ar tām figņām paķēpāties.

Image
Par spīti tam, ka lidmašīna ir ar augšējo spārnu, kam ir vienpusējs ieliekums (pat ļoti liels), tā spēj lidot gan augšpēdus, gan "iekārties" gaisā, gan izpildīt ciešamu sānisko lidojumu (neatceros, kā to angliski sauca). Barel-rolli - elementāri! Back-flip - tā ir lieta, ka šī lidmašīna vnk mīl! Front-flip gan ir stipri jāmoka, lai dabūtu...

Iespējams, šī ir pēdējā šīs sērijas lidmašīna, ko taisu. Laiks "augt" un pieķerties kam ātrākam, jaudīgākam vai lielākam. :)

Profile  

PostPosted: 03 Jul 2012, 00:29 
Profesors

DefekC wrote:
SportTrainer V8
Iespējams, šī ir pēdējā šīs sērijas lidmašīna, ko taisu. Laiks "augt" un pieķerties kam ātrākam, jaudīgākam vai lielākam. :)

Ir OK , man liekās ka depronnieki ir neaizzvietojami treneri ne tikai sākumam , bet arī visā turpmākajā laikā . Vieglais svars un dažādi ekstrēmi manevri , ļauj apgūt reakciju un pareizu lēmuma pieņemšanu ,dēļ iespējamā mazā ātruma lidināties var prakiski jebkurā vietā. Es gan savu esmu pircis gatavu (EPP HK Reaktor) un uz viņas putekļi krājās vismazāk par pārējām.

Profile  

PostPosted: 03 Jul 2012, 09:44 
Profesors

Ja kādam interesē nopietnāks treneris ar visu 4taktu dzinēju un servo komplektu, pilnīgi jaunu, welcome. Augšējais spārns laba lieta trenera modelim.
http://www.rcmodelcentre.co.uk/Black-Ho ... _2718.html

Profile  

Post new topic Reply to topic  [ 59 posts ]  Go to page Previous  1, 2, 3, 4

All times are UTC + 2 hours [ DST ]