lidmodelisms

Viss kas
Post Reply
kasiic
Meistars

lidmodelisms

Post by kasiic » 15 Jan 2012, 20:49

Sveiki, es skolāa taisu prezentaciju par lidmodelismu un par aerofotografesanu ar rc lidmasinu.Man ir tāds jautajums,kā pareizāk izskaidrot kas īsti ir pats lidmodelisms? Zinu kad tads pastulbs jautājums bet jam :D

kasiic
Meistars

Re: lidmodelisms

Post by kasiic » 16 Jan 2012, 20:19

up up varbut kadam ir kada informacija par lidmodelismu?

vilniz
Profesors

Post by vilniz » 16 Jan 2012, 20:28

kasiic wrote:up up varbut kadam ir kada informacija par lidmodelismu?
Google vienmēr palīdz :D
http://en.wikipedia.org/wiki/Radio-controlled_aircraft
Image

kasiic
Meistars

Post by kasiic » 16 Jan 2012, 20:44

njaaa bet latviski ta neka ipasha nav ;D iznemot http://rc.balticom.lv
bet ta pat tur isti par pasu lidmodelismu ka tadu nav paskaidrots

hichkoks
Profesors

Post by hichkoks » 17 Jan 2012, 01:10

Sveicināts!
Latviski varētu būt tā kā ir. Kaut ko var izsecināt no forumiem un blogiem(tendences, novirzienus utt), bet tas nebūs viegli jo daudz"jāizfiltrē".
Astoņdesmitajos Talsu bibliotēka atradu vienu plānu grāmatu latviski(ja interesē kaut kas no klasikas :) ), varētu būt tulkojums krieviski sarakstītam "Ļeti modeļ", kā saucās neatceros. saturā bija kaut kas no pulciņa darba vietas iekārtošanas, nedaudz teorijas, papīra modelis, papīra balons, kaut kas no planieriem un "kordām"

tā kā vairāk jātulko no citiem avotiem

jevgeniy
Profesors

Post by jevgeniy » 17 Jan 2012, 01:57

kasiic wrote:njaaa bet latviski ta neka ipasha nav ;D iznemot http://rc.balticom.lv
bet ta pat tur isti par pasu lidmodelismu ka tadu nav paskaidrots
Nu jā, sastādot tekstus iesācējiem, tika domāts ka tie saprot ko īsti vēlas vai ir iesākuši ;).
[img]http://img31.imageshack.us/img31/7500/balticomsmall.jpg[/img]
http://rc.balticom.lv -[i] Ievadkurss aviamodelismā[/i]

kasiic
Meistars

Post by kasiic » 17 Jan 2012, 16:27

Uztaisiju un viss bija labi un skolotaja pat ieteica mainit esošo zpd temu par meness ietekmni uz pasauli un taisīt tieši par lidmodeļiem taču mani māc šaubas pa to , par ko tad īsti es varētu tieši par rc lidmašinam pētīiit hmm varbūt kadam ir kadas idejas? Paaldies jau ieprieksh :)

sirual
Meistars

Post by sirual » 17 Jan 2012, 16:55

kasiic wrote:Uztaisiju un viss bija labi un skolotaja pat ieteica mainit esošo zpd temu par meness ietekmni uz pasauli un taisīt tieši par lidmodeļiem taču mani māc šaubas pa to , par ko tad īsti es varētu tieši par rc lidmašinam pētīiit hmm varbūt kadam ir kadas idejas? Paaldies jau ieprieksh :)
Es, teiksim, taisīju savājo par Propellera lietderības kooeficientu. - ar to darbu tiku līdz valsts aizstāvēšanai.
viens draugs pētīja planiera lidojuma kvalitāti - arī darbs uz valsti tika.

ja tagad man jāatskatās un to visu - abi darbi bija diezgan pastulbi, bet tā kā latvijas fizikas skolotāju vidējais līmenis ir diezgan zems - neviens tā arī neierubīja, cik aprēķini ir absurdi un kļūdaini. Galvenais goma ir "lai gudri izskatās un skaists noformējums :D"

kasiic
Meistars

Post by kasiic » 17 Jan 2012, 17:21

labs, bet shaubos kad tik sarezgiti kautko uzrakstiitu pa koeficentiem;D varbut nav kadas idejas? Ok pa to teoretisko dalju skaidrs bet nevaru izdomat pa ko tiesi veikt pēetijumu saistīiba ar lidmodeliem ;D
Pa to pirmo tēemu par menesi itkāa ar var taisīit, internetaa daudz informāacijas bet lidmodelisms man tuvāaks ka nekāa nodarbojos vairakus gadus ar to un pasam vieglak pastastīit butu bet ehh ;D

sirual
Meistars

Post by sirual » 17 Jan 2012, 17:45

kasiic wrote:labs, bet shaubos kad tik sarezgiti kautko uzrakstiitu pa koeficentiem;D varbut nav kadas idejas? Ok pa to teoretisko dalju skaidrs bet nevaru izdomat pa ko tiesi veikt pēetijumu saistīiba ar lidmodeliem ;D
Pa to pirmo tēemu par menesi itkāa ar var taisīit, internetaa daudz informāacijas bet lidmodelisms man tuvāaks ka nekāa nodarbojos vairakus gadus ar to un pasam vieglak pastastīit butu bet ehh ;D

nu kaut vai viens super vienkāršs piemērs - izslīpē no putoplasta spārnus ar dažādiem profiliem, piemontē visiem vienādu fizelāžu (+ nodrošini visiem vienādu svaru un palaišanu un vienādu spēku) un noskaidro kā mainās planējums.

kasiic
Meistars

Post by kasiic » 18 Jan 2012, 00:10

hmm ipasi ar bulvesanu pieredze nav tpc taa bail riskēt ;D nu modelus esmu taisijis bet tadus kuriem jau gatavi rasējumi un nav pasam ipasi jadoma, pedejo uztaisiji uav flying wing ar kuru filmeju/fotografeju

Post Reply