Velos sakt taisit savu braucamo

Mašīnas
RCRacerLV
Profesors

Re: Velos sakt taisit savu braucamo

Post by RCRacerLV » 08 Nov 2014, 00:18

Mazliet pacelšu šo tēmu ar saviem iespaidiem. Varbūt kādam noderēs.
Šis ''sacerējums'' rakstīts no iesācēja viedokļa un tā kā es to visu uztveru.
Pats tagad lieku kopā no 0 savu pirmo modeli - HPI Blitz Flux tā kā ļoti labi saprotu kā tas ir izvēlēties kādu tieši vēlies modeli jo patīk daudzi un gribētos ar no katra pa vienam.
Ilgi un dikti meklēju info par firmām, elektro vai nitro, 2WD vai 4WD, 1/5 1/8 1/10, bagiju, tragu, shortu, monstru.....
Izvēle tiešām grūta...
Ja esi nolēmis ka brauksi tikai sacīkstēs LV tad protams vieglāk, izvēlies populārāko modeli kādā no klasēm un uz priekšu.
Mani mērķi bija šādi izvēloties modeli: dragāt pa kalniem un lejām, bashings, skeitparki utt... un protams lai arī varētu braukt pa trasi +/- normāli un piedalīties kādā gonkā.
Tātad atkrita monstri, bagiji, tragas un palika SCT (shorti)
Nākošais ko sapratu ka vajag izvēlēties 2WD vai 4WD. Nepaskaidrošu īsti kā un kas bet lasot info nolēmu izvēlēties 2WD. Likās piemērotāks man.
Tā kā jau iepriekš acīs bija iekritis Blitz Flux 1/10 tad priekšroka tika viņam. Pēc atsauksmēm labs, izturīgs, uzticams šortiņš.
Bet lasot info par RC mašīnām sapratu ka ir tāda stulba lieta ka ja nopērc RTR modeli kaut vai pa štuku jevriku tik un tā sanāks viņā iebāzt piķi pietiekoši.
Tad nu arī ar Blitz tā būtu jo lai normāli paārdītos, piedalītos gonkā tad jāmaina serva, pults / uztvērējs, RPM, alumīnija amīši, utt utp.....
Tātad ja vidēji Blitz maksā 300-400EUR + baterijas + lādētājs un tad pieskaiti vēl pāris 100 lai būtu gona lobs.......
Un tā kā nauda nebija uzreiz lai pirktu jaunu modeli, izdomāju ka likšu kopā. ir viņam versija KIT ESE, bet tas plastiks neesot labs priekš bashinga.
Nebūtu visu sācis vākt no 0 ja nebūtu ebay pieejami pārdevēli kuri pārdod modeļus izjauktā veidā. Sanāk jaunas detaļas, tikai izjauktas no RTR. Cenas tiešām labas, tāpēc sapirku stock detaļas kas būtu vajadzīgas no http://www.ebay.com/sch/m.html?_odkw=&_ ... x&_sacat=0 . Pēc tam pārējas pamazām iepirku. Ir jau RPM, alumīnija nepieciešamās daļas, un pārējie sīkumi.
Lēnā garā visu tagad pērku kad ir kāda lieka nauda.
Ja būtu melnajai Blitz šasijai KIT versija, ņemtu laikam uzreiz to, bet atkarīgs no cenas.
Tagad STOC detaļās iztērēti ap 170EUR (ar piegādi) (nopirktas tikai nepieciešamās detaļas) + paliek rezerves detaļas pāri - plaukti, kulaki un citi sīkumi. Pārējais jau tjūņings... ņemot vērās ka amīši piemēram maksā ap 100$ bet var nopirkt vēl krietni lētāk vai dārgāk, tad pārējās izmaksas jau atkarīgas no paša. Tā provizoriski lai būtu skaidras vidējās cenas tad serva - 50-100$, alumīnīja stūres mehānisms 80$, ESC - motors 100-200$ ,Amīši 50-100$, riepas 50-80$, Pults 100-300$
Bet var arī nopirkt lētākus variantus, bet tad neredzu jēgu sākt vākt no 0 , tad labāk uzreiz RTR versiju ņemt.
Pluss neaizmirstam par smērēm, līmēm, eļļām ap 30-50$
Kā liels pluss ir tas ka tagad meklējot info ir daudz lasīts par šo tēmu, un teorētiskās zināšanas ir daudz, vajag tikai tagad likt lietā.
protams termini vēl pieklibo un detaļu nosaukumi, bet tas viss ar laiku...........
Pa lielam tagad top tāds RC modelis par kuru jau esmu sapņojis ilgi :D
ja ir interese šeit esmu izveidojis tādu kā video blogu par manām gaitām RC jomā un Blitz būvēšanā - https://www.youtube.com/channel/UCLH3E2 ... P3g/videos Daru to jo tā kā esmu iesācējs entuziasma netrūkst un latviešu valodā diemžēl maz info par RC auto un ne tikai. Tā kā ja kaut vienam cilvēkam tas palīdzēs jau būs forši!
Tā lūk tas viss izskatās no mana skata punkta......
Galvenais pašam saprast ko vēlies un tad tikai tehniskie jautājumi.....
Nu kaut kā tā........ :)

Uga
Profesors

Post by Uga » 08 Nov 2014, 11:58

Man jau lasot par šādām izmaksām priekš vienkārši bashera mati ceļas stāvus, par tādām naudām, zinot ko pirkt, jau var gandrīz kārtīgu sacīkšu vāģi nokomplektēt. +/- normāli piedalīties gonkā ar šādu var tikai tehniski, realitātē ātri vien sapratīsi, ka šis nav sacīkšu modelis. IMHO ar 1/8 bagiju jau arī var bashot pa mežu ne sliktāk kā ar SCT un var arī pilnvērtīgi piedalīties gonkās. Bet nu saprotu, ka savu taku jau esi izvēlējies, tā ka veiksmi ;)
-=Associated RC8B3.1e=- -=Nosram 2000kV=-
-=Xray XB4=- -=CS Electronics 5.5T=-
-=Associated B6.1=- -=CS Electronics 6.5T=-
-=Awesomatix A800X=- -=LRP X12 13.5T=-

RCRacerLV
Profesors

Post by RCRacerLV » 08 Nov 2014, 12:06

Nu jā, tāds man tas ceļš kuru izvēlējos :)
Bija pārdomas arī par 1/8 bagiju, bet paliku tomēr pie šī varianta.....

Dzintars22
Iesācējs

Post by Dzintars22 » 02 Dec 2014, 12:00

RCRacerLV wrote:Nu jā, tāds man tas ceļš kuru izvēlējos :)
Bija pārdomas arī par 1/8 bagiju, bet paliku tomēr pie šī varianta.....
visu cieņu tadiem cilvekiem,lai veicas bet par naudu nosplauties,nopirkt gatavu var katrs losis bet pameginat savakt pats ar savam rokam ,un beigas kas par gandarijumu,bet kurs skaita katru kapeiku labak vispar nauko iesakt,savadak parekinas cik isterejis un aizies pakarties :D

Post Reply